ÖN FİLTRELER

Su arıtma cihazlarının farklı filtreleri, farklı türdeki kirlilikleri gidermek için tasarlanmıştır. Örneğin, aktif karbon filtreler, klor gibi kimyasalları ve bazı organik maddeleri giderirken, sediment filtreler büyük partikülleri, kum ve tortuyu giderir. Ters osmoz filtreler ise çözünmüş katıları, tuzları ve bazı bakterileri giderir.


WATERJOBS


PURETECH


HSC


ELİS


TATLANDIRICI FİLTRELER

Su arıtma sistemleri, temiz su elde edebilmek için son derece gerekli cihazlardır. Alt yapı sorunlarından kaynaklı olarak suyun sıklıkla kirlenmesi birçok hastalığın en önemli tetikleyicileri arasında yer alır. Böyle durumlarda su arıtma sistemlerinden yararlanmak mümkün olabilir. Ancak su arıtma sistemlerini kullanırken filtre seçimlerine ve bakımlarına dikkat etmek gerekir. Tatlandırıcı filtreler, su arıtma sistemlerinin en önemli filtreleri arasında bulunur. Coconut filtre olarak da bilinen bu filtreler suyun arıtıldıktan sonra tadının dengelenmesi için kullanılır. 

Suyun son uğrak noktası olan tatlandırıcı filtreler suyun içilebilirliğini artırır. Aynı zamanda suyun pH değerini düzenleyerek daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bu filtrelerin de diğer filtreler gibi belirli periyotlarda değiştirilmesi ya da bakımdan geçirilmeleri gerekir. 


WATERJOBS POST


HSC POST


ELİS POST